Вищий антикорупційний суд 23 червня затвердив угоду про визнання винуватості між прокурором та колишнім директором ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області». Йдеться про Олексія Басана. Суд визнав його винним у легалізації майна, одержаного злочинним шляхом, в особливо великому розмірі, а також у внесенні завідомо недостовірних відомостей до декларації держслужбовця.
Трамвай дізнався про це з повідомлення Спеціалізованої антикорупційної прокуратури .
Допоможіть журналістам Vgorode.ua виконувати свою роботу. Підтримайте фінансово >>> ❤Суд призначив Басану вісім років позбавлення волі, але замінив покарання трьома роками іспитового строку та забороною обіймати певні посади впродовж такого ж періоду.
Окремою умовою угоди стало перерахування 20 000 USDT у криптовалюті на рахунок благодійного фонду «Спільнота Стерненка» — ці кошти мають піти на потреби ЗСУ.
До частини активів, які перебували у фактичній власності Басана та його близьких, суд застосував спеціальну конфіскацію. Зокрема, конфіскації підлягають:
За даними слідства, у період із 2020-го до 2024 року Басан набув нерухомого та рухомого майна, прав на нерухоме майно, а також криптовалюти на загальну суму 45,5 мільйона гривень.
Правоохоронці розслідували справу про відмивання грошей, але при цьому не з'ясували, звідки ці кошти взялися.
Головною умовою для підписання угоди стало те, що підозрюваний погодився співпрацювати з антикорупційними органами.
Хочете, щоб ми висвітлили певну тему чи ситуацію? Пропонуйте. Розглянемо, перевіримо і зробимо матеріал. Пишіть на [email protected], або в наш чат-бот у Telegram — https://t.me/tramnewsbot.